Poznajcie naszych prowadzących!

 

MICHAŁ LEŚNIAK


W życiu odnajduje sie jako kabareciarz, aktor, konferansjer, stand-uper, ojciec, mąż, kochanek...czyli żadna rola mu nie straszna, nawet ta na roli. Gdyby napisać o nim wszystko to pewnie skończyłby się nieskończony tusz/toner/piksel/cokolwiek to jest w komputerze/ monitorze/gdziekolwiek to jest. Mózg Kabaret Niepoprawnych Optymistów w którym pisze teksty, a na scenie nie da się go przeoczyć  Jest absolwentem Polskiej Akademii Kabaretu, w której dał się zapamiętać jako ten, dla którego żadna scena nie jest straszna. Znany z wielu ciekawych filozofii życiowych oraz podejścia do rzeczywistości i ludzi, a jego słynne hasło to "Przyjedziemy do pana wczoraj".

 

 

 

 

 

 

 

MAREK GAJEWSKI

Śpiewa, tańczy, recytuje, na scenie z kabaretem świetnie się prezentuje  Szef szefów Kabaret Trzecia Strona Medalu który w ciągu kilku lat zdążył zdobyć kilkadziesiąt nagród i wyróżnień występując na scenach w całej Polsce. Świetnie odnajduje się również w roli konferansjera, co udowodni już 4. listopada na Żarówce. Jest także organizatorem Przeglądarki Kabaretowej w Krakowie. Człowiek Dalekiego Wschodu, czyli mieszkaniec głębokiego Podkarpacia, niestety do tej pory nie wiemy kto mu powiedział gdzie leży Kraków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUSZAMY PO RAZ CZWARTY!

Już 4 listopada 2017 r. odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Kabaretów ŻARÓWKA!

W tym roku w nowym miejscu: Sala teatralna Pałacyku "Sokół" w Skawinie. Nowe miejsce, nowe wyzwanie, ten sam najlepszy klimat, publiczność i jury. 

Zapraszamy wszystkie chętne kabarety do zgłoszenia swojego udziału w Przeglądzie. Karta zgłoszeń znajduje się w zakładce ZGŁOSZENIA. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24.10, godzina 23:59 ale nie czekaj do ostatniej minuty, wyślij chociaż dwie minuty wcześniej ;)

 

 

 

 

2016

 

 Wielki finał za nami!

Gratulujemy wszystkim kabaretom oraz zwycięzcom. Przedstawiamy wyniki wczorajszego konkursu.

I miejsce kabaret FiFa - RaFa
II miejsce Kabaret Bez Próby
III miejsce Kabaret NA WYNOS
IV miejsce QQ na muniu

Nagroda Publiczności trafiła do Kabaretu Fifa-Rafa.

 

 ----------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

2015.11.02

 

          Mamy ich! Mamy uczestników II Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Żarówka. Oto oni:

Kabaret Wesoły Tryb Życia
Kabaret Yroż
Kabaret Nomen Omen 
Kabaret Ententa

 

WŁĄCZAMY SIĘ PONOWNIE!

Już 14 listopada o godz. 18.00 w Kinie Piast nasza kabaretowa "ŻARÓWKA" ponownie zaświeci pełnym blaskiem i jak w zeszłym roku okrasi swym ciepłym światłem kabarety konkursowe oraz wspaniałą publiczność. 

Hej kabareciarze już teraz możecie wysłać swoje zgłoszenie do konkursu, karta zgłoszenia znajduje się tutaj

Ruszyły zgłoszenia do II Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów „ŻARÓWKA” – zapraszamy wszystkie kabarety, które chcą zmierzyć się w tym wyzwaniu i sprawdzić się przed skawińską publicznością. Salwy śmiechu i zaskakujące skecze będą miały miejsce 14 listopada o godz. 18.00 w Kinie „Piast” w Skawinie.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia pokazała, że w młodych kabaretach drzemie ogromny potencjał, a ich poczucie humoru i niebanalne historie zasługują na nagrody. W naszym Przeglądzie wezmą udział 4 formacje kabaretowe, które zostaną zakwalifikowane na podstawie zasad określonych w Regulaminie. Informację na temat wybranych zespołów podamy 2 listopada.

14 listopada wyłonione kabarety będą oceniane przez czteroosobowe jury, które przyzna miejsca od I do IV i wręczy nagrody pieniężne. Skład jury jest niezmienny: Andrzej Majczak – reżyser teatralny, Alan Pakosz – aktor, kabareciarz, założyciel kabaretu PUK i grupy AD HOC, Janusz Bysina – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Ewelina Leśniak – pomysłodawczyni Przeglądu i członkini Kabaretu Niepoprawnych Optymistów.

Publiczność także wybierze swojego faworyta.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego humoru i kabaretowego szaleństwa do uczestniczenia w tym wydarzeniu na widowni.

 

 

2014 r.

Ogólnopolski Przegląd Kabaretów "ŻARÓWKA" to I Przegląd Kabaretowy w Skawinie, który na stałe wpisał się w Wasze kalendarze. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 4 listopada w Kinie Piast w Skawinie.

Już dziś zapraszamy wszystkich fanów kabaretowego szaleństwa  do Kina Piast w Skawinie na Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy, który odbędzie się 4 listopada o godzinie 18.00.

Na deskach skawińskiego Kina będziemy gościć formacje kabaretowe, które zakwalifikowane zostaną do Przegląd na podstawie zasad określonych w regulaminie. Informacje na temat zakwalifikowanych grup podamy 21 października .

Zapraszamy wszystkie kabarety, które chcą się zmierzyć w tym wyzwaniu do zgłaszania się w Przeglądzie.

Czteroosobowe jury wyłoni faworytów.

Publiczność także przyzna swoją nagrodę dla ich zdaniem najlepszego kabaretu. 

WIECZÓR POPROWADZĄ.......Michał, Michał i Michał!

Michał Ociepa i Michał Próchniewicz to dwójka improwizatorów z krakowskiej Grupy AD HOC. Konferansjerski duet tworzą od niedawna, ale zdążyli już prowadzić półfinały PAKI czy Międzynarodowy Festiwal Improwizacji IMPROFEST. Dynamiczni inaczej, potrafią rozgrzać publiczność do czerwoności, chociaż w ich przekonaniu jest to bardziej magenta. Do duetu Michałów dołączy tym razem trzeci! Michał Leśniak z Kabaretu Niepoprowanych Optymistów wspomoże kolegów na scenie. Wydarzenie na skalę światową - festiwal poprowadzą "Trzy Michały"!

 

Partnerzy

ORGANIZATORZY                                                                   SPONSOR GŁÓWNY                                                              

                                   

PATRONI MEDIALNI